W ofercie naszej poradni dietetycznej znajduje się szereg różnego rodzaju usług, które są pokrewne z dostosowywaniem sposobu żywienia. Staramy się dostosować ją do potrzeb naszych pacjentów, by mogli w jednym miejscu znaleźć to, czego potrzebują.

Głównym elementem są tu przede wszystkim diety, czyli szeroko pojęte układanie jadłospisów. Znając potrzeby naszych obecnych i potencjalnych podopiecznych, oferujemy diety każdego rodzaju, w zależności od problemu, z którym przychodzi do nas pacjent i efektu, jaki chce on osiągnąć. Tak więc pomagamy pacjentom rozpocząć między innymi:

  • Prawidłowe żywienie – jest to racjonalna dieta, która polega na wprowadzeniu zmian w żywieniu na stałe, nie zaś tylko doraźnie. Program ten skierowany jest do każdego, kto chce poprawić ogólny stan swojego zdrowia i zapobiegać ewentualnym problemom. Dieta  racjonalna ma na celu przede wszystkim to, aby przywrócić równowagę organizmu, co wpłynie korzystnie na funkcjonowanie wszystkich narządów i organów, zaś sam pacjent poczuje się znacznie lepiej. Za pomocą tego żywienia eliminowane są niedobory mikro i makroskładników. Ponadto w diecie tej mieści się również uwzględnienie wszelkich alergii i nietolerancji pokarmowych, które zaburzają prawidłowe funkcjonowanie organizmu i powodują poważne, często nawet groźne problemy zdrowotne. 
  • Dieta odchudzająca – jej ułożenie zgodnie z predyspozycjami każdego pacjenta, przy uwzględnieniu wieku, wzrostu, wagi i aktywności fizycznej, pozwala pozbyć się zbędnych kilogramów. Oferujemy tu szereg tego typu diet, dostosowanych do indywidualnych potrzeb i wagi docelowej dla osób w każdym wieku, w tym również dzieci z nadwagą, których stan zdrowia tego wymaga. 
  • Programy lecznicze – układamy diety dla osób, które borykają się z różnymi problemami zdrowotnymi, w tym między innymi choroby: układu krążenia (np. miażdżyca, choroba wieńcowa, nadciśnienie tętnicze), układu moczowego (np. nefropatia cukrzycowa, kamica nerkowa, niewydolność nerek), układu pokarmowego (np. refluks, wrzody żołądka, przewlekłe zaparcia i biegunki, dyspepsje, kamica żółciowa, marskość wątroby, zespół jelita drażliwego, zapalenie trzustki), metaboliczne (np. cukrzyca), tarczycy (np. nadczynność i niedoczynność tarczycy), autoimmunologiczne (np. Hashimoto, reumatoidalne zapalenie stawów), alergie pokarmowe, zaburzenia odżywiania (np. bulimia, anoreksja), osteoporoza, depresja, a nawet ADHD i autyzm. 
  • Diety profilaktyczne – są to programy, które zakładają poprawę ogólnego stanu zdrowia i niosą ze sobą takie korzyści jak: zwiększenie odporności, piękniejsze włosy, skóra i paznokcie, lepsze samopoczucie. Ponadto diety te mogą zakładać również ochronę przed nowotworami i zaburzeniami ciąży. 
  • Diety dla sportowców – ich stosowanie poprawia wyniki sportowe i pozwala na szybsze osiąganie efektów.
  • Diety z uwzględnieniem suplementacji 

Poza tradycyjnymi poradami dietetycznymi, oferujemy również e-diety. Jest to nowatorski program, dzięki któremu możliwa jest konsultacja z dietetykiem online. Niezależnie od problemu pacjenta, możliwe jest uzyskanie fachowej porady w kwestii żywienia przez Internet. Oczywiście konieczne jest tu podanie wszelkich parametrów pacjenta, w tym także wyników badań, a także preferencji i wymagań, co wykonuje się za pośrednictwem odpowiedniego e-kwestionariusza. Wystarczy wypełnić formularz, opłacić zamówienie przelewem, a dietę otrzymasz przez e-mail w formacie PDF. Również wizyty kontrolne mogą odbywać się za pośrednictwem poczty lub Facebooka. 

Ponadto w naszej poradni istnieje możliwość zrobienia testów na nietolerancje pokarmowe. Podczas pierwszej wizyty każdy pacjent poddawany jest pomiarowi składu ciała metodą bioimpedancji, która określa zawartość tkanki mięśniowej, tłuszczowej oraz wody w organizmie. Warto pamiętać, że pomiar wykonuje się około 3 godzin po posiłku. Przed wizytą warto przygotować też listę stosowanych leków, suplementów diety oraz spożywanych w ciągu dnia posiłków. Dobrym rozwiązaniem jest również zabranie ze sobą wyników ostatnich badań.